شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 25 July , 2024
امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 3487
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : 19 بهمن 1400 - 17:26 | 168 بازدید | ارسال توسط :
رئیس مجلس در نشست ۳ جانبه وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی؛

تامین امنیت نقطه قوت کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پشیمان‌ها که روزی انقلابی بودند، امروز به دنبال این ادراک سازی هستند که انقلاب هیچ موفقیتی نداشته است یا هرآنچه ناکامی داریم را به انقلاب نسبت می‌دهند تاکید کرد:درحالی که واقعیت دقیقا خلاف این رویکرد پشیمان‌هاست و ناکامی ها و عدم موفقیت‌ها اتفاقا در جایی رخ داده که […]

تامین امنیت نقطه قوت کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پشیمان‌ها که روزی انقلابی بودند، امروز به دنبال این ادراک سازی هستند که انقلاب هیچ موفقیتی نداشته است یا هرآنچه ناکامی داریم را به انقلاب نسبت می‌دهند تاکید کرد:درحالی که واقعیت دقیقا خلاف این رویکرد پشیمان‌هاست و ناکامی ها و عدم موفقیت‌ها اتفاقا در جایی رخ داده که ما از مبانی انقلاب و امام (ره) فاصله گرفته ایم.
نشست هم اندیشی زنان عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حضور دکتر قالیباف
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر محمدباقر قالیباف شامگاه دوشنبه (۱۸ بهمن) در «اولین همایش اطلاعاتی سه جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهی انتظامی و وزارت اطلاعات» که به میزبانی وزارت اطلاعات برگزار شد با تبریک دهه فجر و گرامیداشت یادم امام و شهدا، در ابتدای سخنان خود نقش مهم جامعه اطلاعاتی را حفاظت و صیانت از انقلاب اسلامی مردم ایران دانست و با تاکید بر این که حوزه امنیتی و دفاعی نقطه قوت کشور است، گفت: در این عرصه یکی از الزامات مهم، همکاری و هم افزایی جامعه اطلاعاتی کشور است.

تشکر رئیس مجلس از دولت

وی مسئله نظارت را یکی از نیازمندی های جدی کشور در شرایط کنونی برشمرد و ضمن تاکید بر استفاده موثر و قانونی ازابزارهای نظارتی، با اشاره به اختصاص یک روز از جلسات صحن علنی مجلس به اقدامات نظارتی تاکید کرد: در پی این اقدام نظارتی مجلس، ۱۸ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات مربوط به اشتغالزایی و محرومیت زدایی که توسط مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده اما تا آذر ماه هیچ تخصیصی نداشت، طی روزهای گذشته توسط دولت به استان ها اختصاص پیدا کرده است.

رییس مجلس با تاکید بر این که این اقدام جای تقدیر دارد و در صحن مجلس نیز از دولت محترم تشکر کردم افزود: امیدوارم با هزینه کرد این اعتبارات در مسیرهای مشخص شده قانونی شاهد تاثیرات خوب آن در اشتغال و محرومیت‌زدایی باشیم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دهه مبارک فجر گفت: دهه مبارک فجر نمادی از انقلاب اسلامی ولی باور ما این است که اقداماتی که در این دهه انجام می دهیم نمایشی نیست به این معنا که وقتی برای تجدید عهد و پیمان به مزار شهدا یا حرم امام می رویم معتقدیم که امام و شهدا یک حقیقت همیشه زنده هستند و حرکت انقلاب موجی است که هرگز آرام نخواهد گرفت و حرکتی بالنده و همیشه رو به جلو است.

وی افزود: اگر کسی از بپرسد چرا می گویی امام یک حقیقت همیشه زنده است؟ پاسخ آن در موفقیت ها و ناکامی ها ۴ دهه گذشته است، اگر به این ۴۳ سال نگاه کنیم خواهیم دید زمانی که موفقیت به دست آمده جایی بوده که مبتنی بر اصول انقلاب و امام حرکت کردیم و آنجایی که ناکامی داشتیم زمانی بوده که از اصول و مبانی انقلاب و امام فاصله گرفته ایم و آیا این جز زنده بودن حقیقت امام (ره) است؟

رئیس مجلس اضافه کرد: پشیمان‌ها که روزی انقلابی بودند و برای انقلاب حرف می زدند و می نوشتند، امروز به دنبال این ادراک سازی هستند که انقلاب هیچ موفقیتی نداشته است یا هرآنچه ناکامی داریم را به انقلاب نسبت بدهند، درحالی مسئله دقیقا خلاف این رویکرد پشیمان‌هاست و ناکامی ها و عدم موفقیت ها اتفاقا در جایی رخ داده که ما از مبانی انقلاب و امام فاصله گرفته ایم.

وی با بیان این که مبانی انقلاب و حرکت اما دو رکن اساسی داشت تصریح کرد: اول این که حرکت امام مبتنی بر سنت های الهی بود و دوم این که امام خمینی(ره) به مردم متکی بود و اوج اعتماد و اتکا به سنت های الهی و مردم باوری امام در دوران دفاع مقدس بود، جایی که پیچیده ترین اتفاقات نظامی و امنیتی را شاهد بودیم ولی عظمت امام و انقلاب را ببینیم که این اتفاقات پیچیده را به مردم سپرد و نتایج درخشان آن را هم دیدیم.

قالیباف با بیان این که در دفاع مقدس لحظاتی را داشتیم که فاصله ما با ارتش تا دندان مسلح صدام به ۱۲ متر رسیده بود و در یک جبهه به طول ۶ کیلومتر زیر آتش و خون بودیم افزود: زنده بودن حقیقت امام یعنی آن دوران با مدیریت الهی و مردمی امام به نفع ملت ایران سپری شد و شاهدیم که حتی رژیم صهیونیستی که روزی سودای حضور در مرزهای ایران را داشت امروز ما ۱۵۰۰ کیلومتر دورتر از مرزهای خود، بیخ گوش آن ها هستیم. آیا این جز زنده بودن حقیقت امام خمینی (ره) است؟

وی در همین زمینه تاکید کرد: زمانی که رهبر معظم انقلاب از مردم سالاری دینی صحبت می کنند نیز یعنی همین مردم باوری یعنی مردم برای نظام جمهوری اسلامی موجودیت دارند و رکن اصلی هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم امروز دو خواسته مهم از ما مسئولان دارند اضافه کرد: خواسته اول شان این است که ما با با آن ها صادق باشیم و خواسته دومشان این است که به آن ها عاملیت بدهیم که امور مختلف را خودشان به پیش ببرند و می گویند اگر بستری برای عاملیت آن ها فراهم نمی کنیم لااقل برای شان مانع تراشی نکنیم.

وی تصریح کرد: امروز خواسته یا ناخواسته مانع از عاملیت مردم در اداره کشور شده ایم درحالی که امام (ره) می فرمودند که هرکاری که مردم می خواهند خودشان انجام دهند، دولت ها در آن دخالت نکنند بلکه دولت ها سراغ کارهایی بروند که مردم نمی توانند انجام بدهند و کارهای روی زمین مانده است.

وی اضافه کرد: اکنون که در دهه فجر با امام خمینی تجدید عهد می کنیم باید به این دو رکن انقلاب یعنی خداباوری و مردم باوری اعتماد داشته باشیم و بدانیم که مسیر حل مشکلات مردم همین ۲ رکن است.

امنیت و منافع مردم؛ ۲ موضوع مورد تمرکز دشمن در ۴ دهه اخیر

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در ۴ دهه گذشته دشمن همیشه روی ۲ موضوع امنیت و منافع مردم تمرکز داشته است گفت: اگر در برخی بخش های دیگر نتوانسته ایم نمره قبولی بگیریم، انصافا در حوزه تامین امنیت نقطه قوت کشور است.

وی با تاکید بر این که البته دشمن با به خطرانداختن منافع مردم به دنبال از بین بردن رابطه امام و امت از هر طریقی است تاکید کرد: دشمن امروز به دنبال تغییر اذهان مردم و تخریب دستاوردهای انقلاب اسلامی است و وظیفه ما نیز همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند تبیین است؛ یعنی کاری انجام دهیم که دقیقا نقطه مقابل خواست و طراحی دشمن است.

در عرصه حکمرانی نیاز به تحول و انقلاب و یک حکمرانی نو داریم

قالیباف با بیان این که مهمترین موضوعی که باید به آن بپردازیم و من بارها درباره آن صحبت کرده ام تغییر در نظام اداری و اجرایی کشور است اظهار کرد: امروز نظام اجرایی و اداری کشور تبدیل به اسب سرکشی شده است که عنان آن در اختیار کسانی که باید در حوزه خود حکمرانی کنند نیست.

رئیس مجلس با تاکید بر این که در عرصه حکمرانی نیاز به یک تحول و انقلاب و یک حکمرانی نو داریم، تصریح کرد: نظام اداری و اجرایی کشور هیچ نسبتی با مبانی باورهای انقلاب اسلامی ندارد و این چالش بزرگی برای کشور است که باید آن را اصلاح کنیم.

وی با بیان این‌که نظام اجرایی و اداری کشورباید مبتنی بر آرمان های امام یعنی خداباوری و مردم باوری باشد خاطرنشان کرد: ما امروز وظیفه داریم که کارامدی دین در جامعه را نشان دهیم تا اثر آن در زندگی مردم و رفع مشکلات دیده شود.

ویژگی های مکتب امام خمینی (ره)

رئیس قوه مقننه با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب مکتب امام را دارای ۳ ویژگی معنویت، عقلانیت و عدالت می دانند تصریح کرد: معنویت یعنی همان اعتماد داشتن به سنت های الهی یعنی ما باید حقیقتا به سنت های الهی باور داشتیم و اگر این ویژگی حذف شود عقلانیت تبدیل به عقلانیت لیبرالیستی و عدالت آن عدالت مارکسیستی می شود.

وی اضافه کرد: عقلانیت در مکتب امام، عقلانیت متصل به وحی است که برخاسته از علم و تجربه بوده و به کارشناسی اهتمام می ورزد و به آن بها می دهد.

اقتصادی که در آن ربا باشد حتما مغلوبه خواهد شد

قالیباف با بیان این که ویژگی سوم هم که عدالت است به معنای عام آن یعنی در اقتصاد، معیشت، جامعه و… باید ظهور و بروز داشته باشد افزود: سنجه مدیریت خوب جامعه عدالت است؛ اگر فاصله غنی و فقیر در جامعه بیشتر شود بدانیم که خدا با هیچ کس عقد اخوت نبسته است.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که معتقدیم خدای جبهه ها خدای اقتصاد هم هست اما باید بدانیم که اگر در اقتصاد هم براساس سنت های الهی رفتار کنیم بدون قطع پیروز خواهیم بود.

قالیباف با تاکید بر این که مردم ایران شایسته بهترین زندگی هستند گفت: من با شناخت ظرفیت های کشور و جهت گیری های خیلی خوب در سیاست های کلان ابلاغی، اعتقاد دارم که مشکلاتی که در کشور شاهد هستیم در یک بازه زمانی معقول به نحوی مردم از زندگی خود رضایت داشته باشند قابل حل است اما تحقق آن به این شرط است که ما در تلاش و ایجاد تحول، خستگی و زمان نشناسیم./

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.