شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Monday, 17 June , 2024
امروز : دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19803
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : 14 بهمن 1402 - 15:20 | 52 بازدید | ارسال توسط :

نگاهی به توسعه چشمگیر منطقه شین جیانگ در سال گذشته و نقشه راه ۲۰۲۴

توسعه با کیفیت بالا آخرین واژه در دوره جدید است و وظیفه اصلی ساخت جامع یک کشور سوسیالیستی مدرن محسوب می‌شود. نرخ رشد ۶ شاخص اقتصادی منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ در سال ۲۰۲۳ در میان پنج نرخ شاخص برتر کشور بود و همین سال گذشته میلادی را به سالی با بهترین کیفیت و کارایی […]

نگاهی به توسعه چشمگیر منطقه شین جیانگ در سال گذشته و نقشه راه ۲۰۲۴

توسعه با کیفیت بالا آخرین واژه در دوره جدید است و وظیفه اصلی ساخت جامع یک کشور سوسیالیستی مدرن محسوب می‌شود.

نرخ رشد ۶ شاخص اقتصادی منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ در سال ۲۰۲۳ در میان پنج نرخ شاخص برتر کشور بود و همین سال گذشته میلادی را به سالی با بهترین کیفیت و کارایی توسعه اقتصادی و اجتماعی در سال‌های اخیر تبدیل کرده است.

شین جیانگ با ایستادن در یک نقطه شروع جدید چگونه می‌تواند یک سفر جدید را آغاز کند؟ گزارش کار دولت در سال جاری یک «نقشه راه» را ترسیم کرد.

نمایندگان حاضر در «دو نشست» منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ، ایده‌ها و تدابیر را بر اساس حوزه‌های صنعتی خود مورد بحث قرار داده و بر آن تمرکز کردند و به سوالات زمانه بر اساس اقدامات کاربردی پاسخ دادند.

تقویت اعتماد و تلاش برای ترویج توسعه کیفی

۲۰۲۳ یک سال بشدت غیرمعمول و برجسته در تاریخ توسعه شین جیانگ بود. نرخ رشد ۶ شاخص اقتصادی آن در میان ۵ نرخ رشد برتر در کل کشور قرار گرفت. نمایندگان و اعضای کمیته از این نتیجه الهام گرفته و تشویق شدند و اعتماد و توانمندی‌ آنها دو برابر شد.

«وانگ گوی ران » نماینده ای از  مجلس ملی نمایندگان منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ گفت دستاوردهای توسعه اقتصادی و اجتماعی شین جیانگ در سال گذشته، قابل توجه بوده است. در سفر جید ما بر ترویج مدرنیزاسیون به سبک چینی به عنوان اولویت نخست تاکید می‌کنیم، بر ایجاد یک حس قدرتمند جامعه ملت چین به عنوان خط اصلی تمام کارها در شین جیانگ پافشاری می‌نماییم، بر ترویج توسعه کیفی و نزدیک به معیشت مردم تاکید می‌کنیم و درکی عمیق از توسعه و ثبات و توسعه معیشت مردم خواهیم داشت.

ارتباط نزدیک میان توسعه و دل‌های مردم شین جیانگ را به مسیر توسعه با کیفیت رهنمون کرده است. منطقه «کاشغر» در سال گذشته بر حل مشکلات، نقاط منفی و برطرف کردن مسائلی که توسعه کیفی را محدود می‌کنند، تمرکز داشت و برای یافتن یک مسیر توسعه با کیفیت بالا که روند عمومی زمانه و مطابق با قوانین توسعه، منحصر به کاشغر و در خدمت منافع کلی شین جیانگ و کشور باشد، تلاش کرد. نرخ‌های رشد شاخص‌های اقتصادی مهم مانند ترویج سرمایه گذاری، گردشگری فرهنگی و ارزش افزوده صنعتی بالاتر از اندازه تعیین شده و همگی در خط مقدم منطقه شین جیانگ قرار دارند.

«انور تورسون»، نماینده ای مجلس ملی نمایندگان منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ و معاون دبیر کمیته حزب کمونیست کاشغر گفت که توسعه و امنیت، باز بودن و ثبات را بهتر هماهنگ می‌کند و پیشرفت جستجو را تثبیت می‌کند، ثبات را از طریق پیشرفت ترویج می‌دهد، ابتدا ایجاد می‌کند و سپس نابود می‌کند، و کمک بیشتری به تمرین مدرنیزاسیون به سبک چینی در شین جیانگ می‌کند.

تاکید بر نتایج کاربردی و نقاط کلیدی

گزارش کار دولت منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ ترتیبات مشخصی برای کار امسال انجام داده و اهداف توسعه مورد انتظار اصلی برای کل سال را مطرح کرده است. نمایندگان و اعضای کمیته اعلام کردند تاکید بر نقاط کلیدی و پیشرفت قدرتمندانه، امری ضروری است.

«هامی» امسال به آزادسازی ظرفیت تولید زغال سنگ با کیفیت بالا ادامه خواهد داد و برای تولید ۱۶۰ میلیون تن زغال سنگ و انتقال بیش از ۶۵ میلیون تن زغال سنگ تلاش خواهد کرد. در عین حال با تمرکز بر ساخت پایگاه راهبردی ملی تبدیل زغال سنگ به نفت و گاز و منطقه آزمایشی صنعت انرژی مدرن و شیمیایی هامی، بر ساخت یک پایگاه انرژی پاک زغال‌سنگ‌محور و یک پایگاه مواد جدید زغال‌سنگ‌محور تمرکز خواهد کرد و به طول کامل صنعت شیمیایی زغال سنگ مدرن پیشرفته، متنوع و با هزینه پایین هامی را ترویج می کند.

«تانگ هونگ‌جیه» عضو کمیته دائمی کمیته حزب کمونیست شهرداری تورپان و معاون شهردار گفت، «پنج راهبرد اصلی» با ثبات سازی شهر از طریق کشاورزی، تقویت شهر از طریق صنعت، احیای شهر از طریق فرهنگ و گردشگری، ایجاد شهر از طریق اکولوژی و احیای شهر از طریق اصلاحات را به پیش می‌برد.

همچنین به منظور ترویج توسعه کیفی اقتصاد منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ یک پایگاه انرژی جدید وسیع موسوم به «شاگوهوانگ» با ده‌ها میلیون کیلوات خروجی برق ساخته شده که به پنج بهبود در حوزه تقویت اقتصاد، معیشعت و رفاه مردم، کیفیت زندگی شهری و روستایی، بازده انرژی و بازده به سبک کار دست یافته شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.