شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 25 July , 2024
امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 3442
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : 17 بهمن 1400 - 17:15 | 81 بازدید | ارسال توسط :
قالیباف در مراسم تجدید میثاق نمایندگان با امام خمینی (ره):

نباید حتی یک لحظه مردم را فراموش کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تجدید عهد نمایندگان با آرمان های امام خمینی (ره) با بیان این که باور ما بر این است که ما امروز برای تجدید بیعت و عهد با امام خود اینجا گردهم آمدیم تاکید کرد: این بیعت از یک حقیقت مهم حکایت می کند و آن این است که ما […]

نباید حتی یک لحظه مردم را فراموش کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تجدید عهد نمایندگان با آرمان های امام خمینی (ره) با بیان این که باور ما بر این است که ما امروز برای تجدید بیعت و عهد با امام خود اینجا گردهم آمدیم تاکید کرد: این بیعت از یک حقیقت مهم حکایت می کند و آن این است که ما به مسیر انقلابمان باور و ایمان داریم و همچنین باور داریم که برای پیروزی و غلبه بر مشکلاتمان باید به مرام امام تکیه کنیم و در مسیر ایشان گام برداریم.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۱۷ بهمن) به همراه جمعی از نمایندگان مجلس در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور یافت و با آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و شهدا تجدید پیمان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: این توفیق نصیب همه ما شد که در دهه فجر مجدداً در کنار مرقد حضرت امام (ره) و شهدای بزرگوار جمع شویم و یادی کنیم از شهدا، این مردانِ مردی که در هیچ زمان و مکانی از سختی هایی که با آنها روبرو شدند، عقب نشینی نکردند و به امامشان و راهشان باور داشتند، و به مردم و کشورشان ارادت داشتند و به اسلامشان و انقلابشان افتخار می کردند.

وی ادامه داد: درود می فرستیم به روح پرفتوح امام شهدا، این مردی که در زمانه ای که دین در غربت بود و نامی از معنویت و اسلام نبود و مسلمین در دنیا برجسته نبودند و در مظلومیت بودند، این مرد الهی که جز برای خدا کلام نگفت و جز در راه خدا گام برنداشت، باعث این تحول عظیم در این مقطع از تاریخ شد.

دکتر قالیباف در مراسم تجدید میثاق نمایندگان با امام خمینی (ره)

رئیس قوه مقننه کشورمان اضافه کرد: امروز ما همانند هر سال در این زمان و مکان حضور پیدا کردیم، اما این آمدن ما نمادین و نمایشی نیست، باور ما بر این است که ما امروز برای تجدید بیعت و عهد با امام خود اینجا گردهم آمدیم و این بیعت از یک حقیقت مهم حکایت می کند و آن این است که ما باور و ایمان داریم به مسیر انقلابمان و همچنین باور داریم که برای پیروزی و غلبه بر مشکلاتمان باید به مرام امام تکیه کنیم و در مسیر امام گام برداریم.

قالیباف افزود: ما بر این باوریم که انقلاب ما و امام ما، یک برگ از تاریخ نبود بلکه امام یک حقیقت همیشه زنده و انقلاب ما یک حرکت همیشه بالنده است و دلیل روشن آن این است که این انقلاب منطبق با سنت های الهی بوده و این انقلاب یک انقلاب مردم مدار است و این سخن من شعار نیست، بلکه یک واقعیت است.

وی با بیان این که اگر نگاهی به ۴۰ سال گذشته بکنیم خواهیم دید که هر کجا موفقیت داشتیم، حقیقت زنده بودن امام را هم می بینیم تصریح کرد: هر کجا به مبانی امام خود عمل کردیم در آنجا موفق بودیم و هر کجا تلخی، ناکامی و چالش می بینیم، زمانی است که از مسیر انقلاب و باورهای امام راحل فاصله گرفتیم؛ این یعنی زنده بودن حقیقت امام و بالنده بودن انقلاب اسلامی؛ این حقیقت امام است که هم الگوی عمل به ما می دهد و هم شاخص حرکت و هر وقت از الگوی عمل و شاخص حرکت فاصله گرفتیم، دچار مشکل شدیم.

وی ادامه داد: اگر امروز در جامعه افرادی را مشاهده می کنیم که ناامید هستند، افرادی که یک روز همراه انقلاب بودند و امروز از گذشته خود پشیمانند، باید بدانند که از راه و مسیر امام فاصله گرفته اند، لذا لازم است به این مهم دقت کنیم؛ به ویژه بنده و همه آن هایی که امروز مسئولیت داریم و این مسئولیت بر دوش ما وظیفه گذاشته است، باید همیشه به حرکت هایی که کشور و انقلاب به آن نیازمند است، التزام داشته باشیم و در این مسیر باید بر اساس اصول و مبانی که از امام آموختیم، حرکت کنیم.

دکتر قالیباف در مراسم تجدید میثاق نمایندگان با امام خمینی (ره)

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که در آرمان ها، شعارها و حرکت های امام (ره) مهمترین موضوع مردم بوده و هستند و آن هم مردم محروم و پابرهنگان، اضافه کرد: همانطور که امام فرمودند آنهایی تا آخر پای انقلاب هستند که طعم فقر را چشیده اند، این انقلاب مستضعفین است. در همه صحنه های انقلاب و در این ۴۰ سال پس از آن، مشاهده کردیم که این افراد همیشه به انقلاب و نظام وفادارند، لذا باید نسبت به آنها به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی التزام داشته باشیم و در آن مسیر حرکت کنیم و لحظه ای مردم خود را فراموش نکنیم.

قالیباف گفت: ما اگر می خواهیم در کشور در مسیر انقلاب حرکت کنیم، باید در زمینه های مختلف در مسیر امام باشیم و به صورت متوازن حرکت کنیم؛ به این معنی که حق همه چیز را به درستی و در همه ابعاد به جا بیاوریم، ما باید حق جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی، عقلانیت و معنویت را به جا بیاوریم و در حکمرانی نیز حق عدالت را به جا بیاوریم و دقت کنیم که همه اینها در یک منظومه و با هم معنی دارند و این مکتب و راه و مسیر امام (ره) است.

رئیس مجلس با بیان این که حضور در مرقد امام خمینی (ره) یک حضور شعاری نیست گفت: این حضور از این جهت است که ما خودمان را در عمل، در حرکت، در کلام و در تصمیم خودمان را مقید به اصول و مسیر ایشان می دانیم.

قالیباف اضافه کرد: باید بدانیم که همه ما یک تعهد انقلابی داریم به ویژه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه گام دوم انقلاب که سند مسیری است که باید در آن حرکت کنیم؛ باید بدانید که اگر ما در این مسیر و در این راه گام برنداریم، خدا عهد اخوت با کسی ندارد و حتما گروه ، افراد و قبیله دیگری دین خدا را جاری خواهند کرد.

دکتر قالیباف در مراسم تجدید میثاق نمایندگان با امام خمینی (ره)

رئیس مجلس در همین زمینه تصریح کرد: جوانان و نیروهای انقلابی ما و آنهایی که به سنت های الهی و مردم باور دارند و به دنبال یک تحول جدید و یک حکمرانی نو بوده و می خواهند فرزند زمانه خویش باشند، باید مسیر انقلاب بالنده مان و حقیقت زنده امام راحل را در مسیری که منطبق با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است به پیش ببرند و امروز مردم از مجلس انقلابی چنین توقعی دارند.

وی اضافه کرد: در کنارمزار شهدا و امام شهدا از خداوند بزرگ می خواهیم که به ما توفیق بندگی و اطاعت و توفیق خدمت به مردم را بدهد تا به گونه ای عمل کنیم که روز قیامت مدیون شهدا و امام شهدا و مردم خود نباشیم و ان شاء الله بتوانیم جزو افرادی محسوب شویم که خدمتگزاران صادقی برای مردم و سربازان خوبی برای رهبر مظعم انقلاب باشیم و همچنین توفیق بندگی برای خداوند تبارک و تعالی داشته باشیم.

رئیس قوه مقننه به همراه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بر سر مزار شهدای ٧٢ تن و شهیدان رجایی، بهشتی و باهنر، شهدای دولت و هفتم تیر و گلزار شهدای بهشت زهرا(س) حضور یافتند و با قرائت فاتحه و اهدای گل به مقام شامخ این شهدای والا مقام ادای احترام کردند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.