شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 20 June , 2024
امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 2252
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : 24 مهر 1400 - 16:00 | 240 بازدید | ارسال توسط :
نشست خبری گروه مهندسان زمان برگزار شد؛

حرکت در مدار سلامت و شفافیت

نشست خبری گروه مهندسان زمان، کاندیدای سازمان نظام مهندسی با شعار حرکت در مدار سلامت و شفافیت برگزارشد.
حرکت در مدار سلامت و شفافیت

انتخابات سازمان مهندسی استان تهران روز دوشنبه ۲۷ مهرماه به صورت اینترنتی و غیر حضوری برگزار می شود. این مهم برای انتخاب ۲۵ عضو هیات مدیره است که ۱۱ عضو آن در حوزه عمران، شش عضو مربوط به معماری و سه عضو رشته برق و یک عضو رشته مکانیک و یک عضو رشته شهرسازی، یک عضو رشته ترافیک و یک عضو رشته نقشه برداری در نظر گرفته شده است.
تشکیل گروه مهندسان زمان برای شرکت در این انتخابات متاثر از ایده های حاکم بر نظام مهندسی است. هدف آنها در قدم اول این است که بتوانند جامعه مهندسین را که از سازمان نظام مهندسی دلخور هستند دلجویی کرده و صلح برقرار کنند.
همچنین افرادی که به معنای واقعی مهندس هستند و در راستای تامین منافع و مصالح عموم احساس تعلق دارند، انتخاب شوند تا در مقطع کنونی با سیاست های دولت برای تامین و ساخت مسکن همراه شوند.
آنها معتقدند؛ نظام مهندسی استان تهران به عنوان پیشانی و قلب نظام مهندسی کشور باید خدمات ارزنده و شایسته ای به هموطنان و دولت ارائه دهد.
مهم ترین چالش و دغدغه گروه مهندسان زمان، مشارکت بسیار پایین مهندسان در انتخابات پیش رو است به همین دلیل بر حضور افراد کارآمد در این مهم تاکید دارند.
کاندیدای سازمان نظام مهندسی در این نشست اظهار کردند: میزان مشارکت در انتخابات دوره هفتم در سال ۹۴ نزدیک به ۹ هزارو هفتصد نفر بوده که همین تعداد در دور هشتم هم مشارکت داشتند اما اکنون اعتماد به سازمان نظام مهندسی کاهش یافته است که برای احیا اعتماد مردو باید ۳ مقوله اتفاق مهم در حوزه سرمایه گذاری، همکاری شهرداری و تسهیل فعالیت نظام مهندسی در قالب ۳ضلع انجام شود.
همچنین در این مراسم خسرو دانشجو عصو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و از کاندیدای سازمان نظام مهندسی گفت: مهم ترین مقوله برگزاری انتخابات درست است تا بتوان چرخه معیوب فعالیت فعلی خارج شد که این اتفاق بامشارکت حداکثری محقق می شود.

به نام یگانه مهندس عالم هستی

میثاقنامه کاندیداهای گروه مهندسان زمان
ما امضا کنندگان ذیل، اعضای فهرست ۲۵ نفره نامزدهای انتخابات دوره نهم انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با عنوان گروه مهندسان زمان و با شعار حرکت در مدار سلامت و شفافیت هستیم. نظر به آنکه مطابق اعتقادات ما و فرمایش بسیاری از بزرگان، خدمت خالصانه به خلق بهترین راه سلوک الی الله است، در پیشگاه خداوند، قرآن کریم، اهل بیت پیامبراکرم (ص) و ارواح مطهر صالحین و شهدای راه حق و حقیقت در طول تاریخ، با اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میثاق می¬بندیم که در طی فرآیند انتخابات ۱۴۰۰ و پس از آن، به موارد چهارده گانه ذیل پایبند بوده و رعایت مفاد آن را بر خود فرض بدانیم:
۱) در تمامی امور و تصمیم¬گیری¬ها رضای خدا، حفظ و رعایت حقوق اعضا و حرکت در چارچوب قوانین موضوعه را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد و اختیارات هیات مدیره خود را به هیچ وجه به رئیس سازمان تفویض نخواهیم کرد.
۲) در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مبارزه با فساد اداری و مالی و تاکید بر شفافیت کلیه فرایندها برای مقابله با فساد سازمان یافته از اولویت¬های فعالیت گروهی و جریانی ماست. لذا متعهد می¬گردیم شفافیت را در تمامی ارکان و فرآیندهای سازمان پیاده¬سازی نموده و سازوکاری را جهت پاسخگویی مستمر به اعضا در این خصوص ایجاد نماییم.
۳) متعهد می¬شویم پس از انتخاب کردن هیات رئیسه سازمان، با هدف جلوگیری از انباشت پول در حساب های سازمان، نسبت به اجرایی شدن واریز حق الزحمه مهندسین ناظر در حوزه ارجاع کار، به حساب آنان (از طریق حساب واسط) اقدام نماییم.
۴) در انتخاب هیات رئیسه سازمان، اعضای کمسیون ها و کمیته ها، معاونین و مشاورین سازمان و روسای دفاتر نمایندگی معیارهای تخصص و شجاعت، صراحت، تجربه، تدبیر، لیاقت و کفایت، تعهد و مسئولیت پذیری، امانتداری و پاکدستی وهمچنین پاسخگویی را مدنظر قرار داده و برای جذب کارمندان اداری سازمان، تنها از طریق ضوابط و ارزیابی¬های فنی و علمی و انجام مصاحبه های تخصصی اقدام خواهیم نمود.
۵) ضمن اعتقاد به رعایت و اجرای قانون تعارض منافع درتمام سطوح، متعهد میگردیم تا زمانی که در مسئولیت عضویت هیات مدیره (اصلی یا علی البدل) خدمت می¬نماییم از انجام هرگونه فعالیت اقتصادی شخصی رانتی و تلاش برای جمع¬آوری ثروت یا حمایت از فعالیتهای اقتصادی منتسبین خود، در حوزه¬های مرتبط با مسئولیت¬مان پرهیز نماییم.
۶) با هدف توسعه درآمد پایدار برای مهندسین تمام تلاش خود را در جهت برقراری عدالت در ارجاع خدمات مهندسی، متناسب با صلاحیت و ظرفیت اشخاص حقیقی و حقوقی بکار خواهیم بست.
۷) ضمن رعایت استقلال سازمان، خود را متعهد به استفاده از توانمندیهای نخبگان و خبرگان و معتمدین و تشکلهای رسمی مهندسی که در جهت ارتقای مهندسی ساختمان فعالیت می¬نمایند؛ میدانیم و هیچگاه برای حفظ و ارتقاء شان و منزلت جامعه مهندسی از ایستادگی در برابر تصمیمات ارگانهای خارج از سازمان که در تعارض با منافع اعضا است خودداری نخواهیم کرد.
۸) در عین متعهد بودن به رعایت اصول و چارچوب¬های حاکم، در کلیه تصمیم¬گیری¬ها و موضع-گیری¬ها خود را وامدار هیچ گروه یا دسته¬ای نمی¬دانیم و در همه حال استقلال فکری خود را حفظ خواهیم کرد.
۹) با توجه به اینکه فرآیند انتخاب ۲۵ نفر عضو گروه مهندسان زمان از بین خیل نامزدها و با رعایت ضوابط اخلاقی و عقلانی انجام گرفته است، به منظور تقویت همدلی و هماهنگی هر چه بیشتر اعضای این گروه متعهد می¬گردیم که از حضور در لیست های انتخاباتی غیرهمسو خودداری نموده و فعالیت¬های انتخاباتی خود را در این گروه متمرکز نماییم.
۱۰) دفاع از حقوق اجتماعی اعضا و حیثیت حرفه¬ای آنان را از اصول مهم مدیریتی دانسته و با دوری از تشریفات و تجمل¬گرایی کوشش می¬کنیم از هرگونه اسراف و تبذیر و حیف و میل بیت المال و سو¬استفاده از مقام و موقعیت شغلی برای خود و خویشان و آشنایان-مان برحذر باشیم.
۱۱) متعهد می¬گردیم که همواره جلسات علنی هیات مدیره سازمان، بصورت زنده از طریق یک شبکه اجتماعی برای کلیه اعضای سازمان پخش و همچنین در آرشیو سازمان نگهداری شود.
۱۲) همگی متعهد هستیم در طی دوران عضویت در هیات مدیره سازمان، نظم در کلیه امور و حضور منظم در کلیه جلسات هیات مدیره، کمیسیون¬های مربوطه و غیره را بطور جدی رعایت نماییم و آن را به منزله رعایت حق الناس بدانیم.
۱۳) نقد یک ابزار اساسی برای رشد و تعالی کشور است. از این جهت استمرار در نقد منصفانه با دقت¬های کارشناسی را از سوی جامعه مهندسی یک اصل خدشه ناپذیر می دانیم و بر این اساس توجه و پذیرش نقدهای دلسوزانه و کارشناسی شده را بر خود فرض می¬دانیم.
۱۴) بر این باور و اعتقادیم که شورای انتظامی و واحد حقوقی سازمان، می¬بایست در خدمت تامین و حمایت از حقوق حقه مهندسین بوده و نمی¬بایست به صورت ابزاری در جهت خاموش کردن صدای منتقدین استفاده شود.
در انتها، همگی عاجزانه از درگاه ایزد منان تقاضا داریم که ما را در نیت خالصانه خود برای انجام وظیفه و خدمت به اعضای سازمان موفق گردانیده و قلبها و افکار و اعمال و رفتارمان تا پایان کار پایدار بدارد.
این میثاقنامه در ۱۴ ردیف و ۲ صفحه تهیه و تنظیم گردیده است.
مهر و امضای کاندیداها

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.