شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 9 December , 2023
امروز : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شناسه خبر : 14840
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : 13 مرداد 1402 - 15:25 | 37 بازدید | ارسال توسط :

انرژی دهی به اقتصاد شین جیانگ با توسعه کشاورزی هوشمند

این روزها در مزرعه نمایشی استاندارد کاشت و پرورش سیب متعلق به گروهان ۶ هنگ ۵۱ سپاه تولید و سازندگی شین جیانگ واقع در شهرک «تانگ یی» منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین، کارگران مشغول کارهایی مانند هرس کردن درخت و کشیدن شاخه شده اند. این مزرعه ۶۷ هتکاری به تعدادی واحدهای ۱۳ هکتاری تقسیم […]

انرژی دهی به اقتصاد شین جیانگ با توسعه کشاورزی هوشمند

این روزها در مزرعه نمایشی استاندارد کاشت و پرورش سیب متعلق به گروهان ۶ هنگ ۵۱ سپاه تولید و سازندگی شین جیانگ واقع در شهرک «تانگ یی» منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ چین، کارگران مشغول کارهایی مانند هرس کردن درخت و کشیدن شاخه شده اند.

این مزرعه ۶۷ هتکاری به تعدادی واحدهای ۱۳ هکتاری تقسیم شده و در هر واحد ابزارآلات دقیق مانند حسگر خاک و شناساگر اسید-باز نصب شده است تا کارکنان بتوانند با استفاده از صرفا یک دستگاه موبایل، داده ها و عکس ها را به سیستم مدیریت هوشمند در پس زمینه ارسال و به موقع، یادآوری های سیستم درباره مدیریت آبیاری و کوددهی دریافت کنند و در صورت لزوم، با همان موبال، فرمان آغاز اتوماتیک آبیاری و کوددهی به مزرعه را به سیستم ارسال کنند.

نورمحمدی دو سال در این مزرعه سیب کار کرده است. او گفت، مزرعه بسیار خوب و متفاوت با دیگر باغ های سیب است چون بسیار مدرن و هوشمند است و در آنجا هم می توان بسیاری فناوری ها را یاد بگیرد.

مدیریت این مزرعه سیب بر عهده یکی از شرکتهای شهر تومشوق قرار دارد. «لیو هونگ چینگ» مهندس این شرکت گفت، سیستم هوشمند مدیریت مزرعه سیب مثل یک مشاور تخصصی کشاورزی است و با آن می توان هم مدیریت و هم عملیات را انجام داد.

بکارگیری این نوع فناوری جدید باعث صرفه جویی در مصرف آب و کود و بکاریگری نیروی کار و زمین کمتر و همچنین بارآوری و سوددهی زودتر شده است. به علاوه، این مزرعه هم مساله اشتغالزایی ساکنان محلی را حل کرده طوری که ۴۰ نفر از سکانان محلی برای این مزرعه کار می کنند و درآمد هر خانوار شاغل در این مزرعه نیز به بیش از ۴۰ هزار یوان در سال رسیده است.

این در حالیست که گروهان ۱۴ هنگ ۵۱ سپاه تولید و سازندگی شین جیانگ مستقر در شهرک «تانگ یی»، یک پروژه شهرک صنعتی کشاورزی ۶۶۷ هکتاری نیز در دست ساخت است.

«گوا وی» مدیر این پروژه گفت این پروژه سه فاز دارد و مبلغ سرمایه گذاری در آن به ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون یوان رسیده است. او خبر داد فاز اول پروژه در دست ساخت است و قرار است ۱۱۵ گلخانه بزرگ، مخزن های آب نمایشی و مزارع نمایشی کاشت محصولات کشاورزی ساخته شود.

او با اشاره به آنکه ساخت فاز اول پروژه ۲۶ آوریل آغاز شده است، پیشبینی کرد اسکلت های گلخانه ها تا ۲۰ سپتامبر برقرار می شود و سعی می شود تا در زمستان سال جاری برای اولین بار میوجات و سبزیجات تولید این شهرک صنعتی کشاورزی را به بازار عرضه کنند.

پس از تکمیل این شهرک صنعتی کشاورزی بیش از ۲۲۰۰ شغل جدید ایجاد می شود. با توجه به الگوی مد نظر برای بهره برداری از این شهرک صنعتی کشاورزی مبنی بر «کارفرمایی با شرکت – پیمانکاری با کشاورزان- تضمین و تامین با شرکت»، این شهرک صنعتی کشاورزی باعث افزایش درآمد محلی ها خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.